🔹 Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Justyny Janek pt. ,,W krainie ognia i lodu”, która będzie dostępna w dniach 6.10 – 7.11 w Czytelni Czasopism. Wernisaż wystawy malarstwa Justyny Janek oraz minirecital Agnieszki Świderskiej odbędzie się w czwartek 12.10.2023 o godz. 18.00.
🔹 Malarstwo Justyna Janek – dzieciństwo spędziła w Janisławicach – w miejscu, gdzie natura zagląda przez okno, a za furtką rozpościerają się las, łąki, pola i stawy. Kiedy trafiła do Nysy, miasta które zrzesza niemałe środowisko artystyczne, nastąpiła istotna zmiana kierunku w jej życiu. Zainspirowana życiem artystycznym wciągnęła się w jego nurt i zapisała się do Ogniska Plastycznego, po czym podjęła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Apetyt rósł w miarę jedzenia, więc… postanowiła kontynuować naukę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie obroniła dyplom z malarstwa.
,,Tym razem zabiorę Państwa do krainy ognia i lodu… Brzmi intrygująco? A jakże! Islandia inspiruje i nęci by tam wrócić i dalej odkrywać zapierające dech w piersiach cuda natury. Choć to wciąż Europa, jednak czasem czułam się tam tak, jakbym trafiła na inną planetę… ” – Justyna Janek