Drodzy Czytelnicy!
Za nami długi weekend, zatem pora uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić wydarzenia, które będą się odbywały w XX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, którego hasłem przewodnim jest ,,Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!”
 
➡️ 11 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Robert Małecki, który jest politologiem, filozofem i dziennikarzem, a także nauczycielem kreatywnego pisania i – co najważniejsze – autorem bestselerowych powieści kryminalnych. (m. in. ,,Skaza”, ,,Wada”, ,,Zadra”, ,,Żałobnica”, ,,Wstyd”)
➡️ 12 maja zapraszamy na spotkanie z cyklu ,,Rodzice na start” pn. ,,Kreatywne smyki: od baletu do muzyki”, które poprowadzą Aleksandra Redziak i Laura Kropińska.
Aleksandra Redziak – od 2013 roku jest nauczycielem Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach oraz prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci i niemowląt w Wytwórnia Działań Kreatywnych.
Laura Kropińska jest międzynarodowym instruktorem tańca, choreografem, zawodową tancerką tańca towarzyskiego i kierownikiem artystycznym Wytwórni Działań Kreatywnych.
➡️ 13 maja o godz. 9.00 zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci pn. ,,Wesoły zakątek artysty”, na których będziemy tworzyć szkatułki z okazji Dnia Matki.
 
📖 W dniach 10-11 maja odbędzie się IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, w którym wezmą udział laureaci etapu gminnego.
 
Dodatkowo dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy szereg atrakcji takich jak: warsztaty czerpania papieru, które poprowadzi KALANDER Czerpalnia Papieru Katarzyna Bakalarczyk , spotkanie autorskie z Paweł Beręsewicz oraz warsztaty kreatywnego pisania, które poprowadzi Robert Małecki.
 
Ponadto w maju obowiązuje amnestia biblioteczna – nie pobieramy opłat za przetrzymane książki.