Wielkość Czcionki

Current Size: 100%

Projekt czytelniczy: "Młodzi twórcy literatury"

W 2021 r. otrzymaliśmy dotację w ramach projektu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Partnerstwo dla książki 2021. Cykl imprez pod wspólną nazwą ,,Młodzi Twórcy Literatury" będziemy realizować od lipca do listopada 2021 r. w 8 filiach wiejskich Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie. Zadanie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z terenów wiejskich Gminy Nysa oraz ich rodzin.

Dzieci i młodzież z terenów wiejskich mają ograniczone możliwości kontaktu z książką i kulturą, dlatego chcemy promować czytelnictwo, oswajając młodych czytelników z książką oraz zachęcać i przyzwyczajać od najmłodszych lat do korzystania z biblioteki.

W ramach zadania zostaną zorganizowane: zajęcia biblioterapeutyczne połączone z zajęciami plastycznymi; zaplanowano również zajęcia głośnego czytania pn. ,,Czytam sobie – czytam Tobie” oraz spotkania czytelnicze pn. ,,BookTalking czyli gawędy o książce”. Podsumowaniem akcji czytelniczej będą konkursy międzybiblioteczne: literacki i recytatorski.

Uczestników zadania zaprosimy również na warsztaty teatralne i tworzenia tekstów literackich. Zajęcia prowadzone będą przez zawodowych aktorów z doświadczeniem w pracy scenicznej i pedagogicznej -"TeatRegeneracja" oraz autorkę książek i scenariuszy teatralnych dla dzieci P. Wiolettę Piasecką. Zaplanowaliśmy również wspólne wyjazdy tematyczne: do Mediateki i Teatru Lalki i Aktora w Opolu oraz Muzeum Powiatowego w Nysie.

Zwieńczeniem zadania będzie zorganizowanie wspólnego, rodzinnego spotkania w bibliotece, podczas którego uczestnicy zaprezentują spektakl teatralny stworzony na podstawie własnych pomysłów.

 

,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".

Partnerzy

Urząd MiastaPowiat NysaPWSZ w NysieBiblioteka w SumperkuAgencja Rozwoju NysyCSA Jeseník