Wielkość Czcionki

Current Size: 100%

Academica - cyfrowa wypożyczalnia książek. Zapraszamy do korzystania

ACADEMICA – cyfrowa wypożyczalnia

 

Academica - cyfrowa wypożyczalnia umożliwiająca bezpłatny dostęp do tysięcy pełnotekstowych publikacji Biblioteki Narodowej jak: monografie, podręczniki, skrypty, artykuły, teksty źródłowe, literatura piękna , czasopisma specjalistyczne, publikacje poświęcone historii, zarządzaniu, psychologii, prawu, ekonomii, medycynie i innym dziedzinom wiedzy.

Przystępując do systemu Academica, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie udostępnia korzystanie z tych zasobów Czytelnikom posiadającym kartę biblioteczną.

Na specjalnie przeznaczonym do tego celu komputerze znajdującym się w Mediatece (III piętro), po wcześniejszym wypełnieniu oświadczenia, Czytelnik loguje się do systemu Academica.

Publikacje, które są chronione prawem autorskim użytkownik może wcześniej zarezerwować.  Istnieje możliwość rezerwacji danej publikacji na konkretny dzień i godzinę. Z publikacji w danym momencie może korzystać tylko jeden użytkownik.

 

Jak korzystać, jak otrzymać hasło?

Aby otrzymać hasło do systemu Academica:

  • przyjdź do Mediateki (III piętro) ze swoją kartą biblioteczną,
  • napisz mail na adres mediateka@migbp.nysa.pl w treści podając imię i nazwisko oraz numer karty.

 

Jak korzystać?

 

  1. Po otrzymaniu jednorazowego hasła od bibliotekarza przy pierwszym logowaniu należy dokonać zmiany hasła.
  2. Z własnego komputera domowego lub korzystając z komputera w Mediatece Czytelnik może przeglądać zasoby Academica, które nie są chronione prawem autorskim.
  3. Czytelnik może samodzielnie lub prosząc bibliotekarza o pomoc zarezerwować na konkretny dzień i godzinę dowolną chronioną publikację.
  4. Dostęp do zarezerwowanych przez Czytelnika publikacji chronionych jest możliwy tylko na komputerze w Mediatece.
  5. Publikacje chronione prawem autorskim Czytelnik może przeglądać wyłącznie
    z komputera dostępnego w Mediatece.

 

W przypadku problemu zawsze można skorzystać z zakładki POMOC, która jest umieszczona na stornie internetowej: https://www.academica.edu.pl

Partnerzy

Urząd MiastaPowiat NysaPWSZ w NysieBiblioteka w SumperkuAgencja Rozwoju NysyCSA Jeseník