Wielkość Czcionki

Current Size: 100%

Zasady obowiązujące czytelników po otwarciu biblioteki

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE CZYTELNIKÓW PO OTWARCIU BIBLIOTEKI:
 
1. Przed wejściem do biblioteki czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.) oraz zdezynfekowania rąk ( lub założenia własnych rękawiczek).
2. Książki należy zwracać w czytelni czasopism (parter - wejście pod arkadami). Tam książki zostaną poddane kwarantannie (4 dni).
3. Na terenie budynku jednocześnie będzie mogło przebywać 3 czytelników (w Wypożyczalni dla Dorosłych 2, w Oddziale Dziecięcym oraz filiach bibliotecznych 1), którzy zachowają przepisowy dystans, a kolejka oczekujących powinna się ustawiać przed biblioteką z zachowaniem 2 m odległości.
4. Do odwołania nie będzie wolnego dostępu do półek.
 
W razie nie stosowania się przez czytelników do obowiązujących zasad biblioteka natychmiast zostanie zamknięta w celu odkażania całego obiektu.
 
5. Rezygnujemy z następujących usług we wszystkich naszych placówkach:
- świadczenia usług ksero
- dostępu do Internetu dla czytelników
- udostępniania toalet czytelnikom
- przyjmowania darów od czytelników
- korzystania ze zbiorów na miejscu.
6. Do odwołania stanu epidemii książki będą prolongowane automatycznie (nie będzie możliwości przedłużania telefonicznie).
 
W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wypożyczeniem nowej lektury.
 

Partnerzy

Urząd MiastaPowiat NysaPWSZ w NysieBiblioteka w SumperkuAgencja Rozwoju NysyCSA Jeseník