Wielkość Czcionki

Current Size: 100%

Za nami: Nyska Biblioteka na literackiej trasie "Rock&Read Festival" - akcji Jakuba Ćwieka propagującej czytelnictwo.

Data: 
29 październik 2012
Godz: 
12:00
Oddział: 
Czytelnia czasopism

Nyska Biblioteka na literackiej trasie "Rock&Read Festival" - akcji Jakuba Ćwieka propagującej czytelnictwo. Ma ona na celu zachęcenie nie tylko młodych czytelników do częstszego sięgania po książkę na co dzień. Aby zwrócić uwagę odbiorców całość opracowana jest w przystępnym, rockowym klimacie i nawiązująca atmosferą do trasy koncertowej.Jakub wraz ze wsparciem medialnym (kamerzysta, fotograf, techniczni) przemierzać będzie Polskę przez 21 dni, odwiedzając 20 miast specjalnie przygotowanym literackim Camperem, pojawiając się między innymi w Empikach, na targach książki. W trakcie trasy odbywać się będą liczne spotkania z czytelnikami, dyskusje, konkursy, nagrody i niespodzianki, wywiady a także streetowe granie specjalnie przygotowanych piosenek na żywo przez Jakuba.

Relacje z trasy na żywo z odwiedzanych miejsc będą pojawiać się w internecie (Facebook, Oficjalne strony www autora i wydawnictwa, Youtube, portale związane z fantastyką i czytelnictwem). Regularnie będzie także prowadzona akcja informacyjna dotycząca przebiegu trasy skierowana do dziennikarzy i prasy.

Jakub Ćwiek - studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Silnie związany z fandomem, od lat jest stałym bywalcem wielu konwentów. Jest członkiem Śląskiego Klubu Fantastyki, w którym opiekuje się sekcją teatralną – grupą Słudzy Metatrona (wspomnianą w zbiorze Kłamca 2: Bóg marnotrawny). Adaptowane i reżyserowane przez Jakuba Ćwieka przedstawienia grupy wystawiane były na konwentach w całym kraju. Autor powieści (Liżąc ostrze,  Ciemność płonie), zbiorów opowiadań (m.in. Gotuj z papieżem) i cyklów: Kłamca, Ofensywa szulerów, Krzyż południa.

 

Galeria: 

Partnerzy

Urząd MiastaPowiat NysaPWSZ w NysieBiblioteka w SumperkuAgencja Rozwoju NysyCSA Jeseník