Szanowni Czytelnicy!
Z przyjemnością informujemy, że wystawie fotografii Elżbiety Dzikowskiej pt. „Dzieci Świata” znajdującej się na ogrodzeniu Szkoła Podstawowa nr 5 im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Nysie – ul. Emilii Gierczak w Nysie, towarzyszy konkurs plastyczny ,,Mój przyjaciel z dalekiego świata” dla dzieci w wieku od lat 6 do 16.

Zadaniem Uczestnika konkursu jest namalowanie / narysowanie historii obrazującej poznanie swojego przyjaciela z wybranego kraju lub interesującego momentu zawartej przyjaźni czy też wspólnej przygody. Z możliwością uruchomienia wodzy wyobraźni, zwłaszcza, w przypadku gdy dziecko nie ma jeszcze przyjaciela w dalekim świecie a chciałoby go mieć.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
– 6-12 lat,
– 13-16 lat.

Prace można wykonać w dowolnej technice malarskiej (akwarela, farba plakatowa, tempera, akryl), rysunkowej (pastel, kredka, sepia, tusz), lub mieszanej (łączenie wyżej wymienionych technik, kolaż), w formacie nie większym niż A3 i nie mniejszym niż A4.

Organizatorem konkursu w Nysie jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Nysie. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem: Pana Kordiana Kolbiarza, Burmistrza Nysy i Pani Joanny Raźniewskiej, Opolskiego Kuratora Oświaty.
 
Prace można przesyłać do dnia 24 maja 2024 roku.