Mamy przyjemność ogłosić, że 30 sierpnia 2022 (wtorek), trzeciego dnia wędrownego festiwalu literackiego, Miedzianka Po Drodze zawita do Nysy!
W programie przewidziane są spotkania z autorkami i autorami, warsztaty i inne wydarzenia specjalne.

Spotkania autorskie:
  • Marcin Wicha (Laureat Nagrody Literackiej „Nike” za: ,,Rzeczy, których nie wyrzuciłem”, polski grafik, eseista i autor książek dla dzieci)
  • Zbigniew Rokita (Laureat Nagrody Literackiej „Nike” za: ,,Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”, polski dziennikarz i reporter, który specjalizuje się w problematyce Europy Środkowej, Wschodniej oraz Górnego Śląska
  • Małgorzata Łukasiewicz (pseud. Magdalena Górka – tłumaczka tekstów literackich i filozoficznych, eseistka, krytyczka literacka, dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” za ,,Rubryka pod różą” oraz ,,Jak być artystą. Na przykładzie Thomasa Manna„)
  • prelekcja Witolda Szabłowskiego ,,Ukraina na Miedziance” (polski dziennikarz i reportażysta, laureat Nagrody Dziennikarskiej Parlamentu Europejskiego, autor ,,Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”)

Lekcja poezji z Wojciechem Bonowiczem oraz wydarzenie plenerowe: Latarnicy i Latarniczki (goście festiwalu czytają publiczności, publiczność czyta gościom)

Festiwal będzie się odbywał w Parku Paderewskiego. Wstęp wolny!