Dzieci i młodzież zapraszamy do odwiedzania naszej Mediateki!

Mediateka (trzecie piętro) to miejsce nastawione na przyjemne spędzanie wolnego czasu oraz platforma do rozwoju zainteresowań. Stworzona w myśl idei „trzeciego miejsca” ma stanowić uzupełnienie dnia dla uczącej się młodzieży, która poszukuje miejsca do wyrażenia siebie. Na miejscu czytelnicy mają dostęp do zbioru gier planszowych (można w nie zagrać na miejscu lub wypożyczyć do domu). Kolejnym wyróżniającym elementem Mediateki są zbiory mangi – tak samo, jak zwykłe zbiory książkowe, są one przeznaczone
do wypożyczenia. Atrakcyjności Mediatece  dodaje konsola PS4 wraz z okularami do wirtualnej rzeczywistości. W trakcie ferii zimowych oraz wakacji czytelnicy mogą uczestniczyć we wszelakiej maści turniejach – zarówno gier planszowych, jak i konsolowych. Na zawodników czekają fantastyczne nagrody (przy okazji mogą oni sprawdzić poziom swoich umiejętności walcząc z innymi uczestnikami).

Zajęcia:

Klub Gier Planszowych – KGP skupia miłośników „gier bez prądu”. Nie ważne, czy jesteś weteranem, czy też może chcesz rozpocząć swoją przygodę z planszówkami – każdy jest mile widziany! Na miejscu będziesz mógł zagrać w swoje ulubione gry lub poznać zasady czegoś zupełnie nowego. W ostatni czwartek miesiąca, w godz. 16.00 – 20.00 odbywają się spotkania KGP – zapraszamy!

Klub Anime i Mangi – każdy piątek o godz. 16:00. To czas, w którym fani japońskiej animacji i sztuki rysunku znajdą coś dla siebie. Klub prowadzony przez  Urszulę Pawlik skupia się nie tylko na anime i mandze, ale stara się również przybliżyć kulturę Japonii, prezentując zwyczaje, gry i zabawy oraz tradycje funkcjonujące w japońskim społeczeństwie. Ważnym elementem spotkań jest także oglądanie i komentowanie filmów anime. Każdy znajdzie coś dla siebie.