Ruszyła kolejna edycja projektu „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców i dzieci do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania.
Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce znajdą Państwo książkę „Krasnal w Krzywej Czapce”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Młody czytelnik otrzyma także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji, dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka, oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Wyprawka jest dostępna także w języku ukraińskim. Kниги також доступні українською мовою.
Zapraszamy do biblioteki i naszych filii bibliotecznych!