Od środy (21 września) przy ulicy Emilii Gierczak (ogrodzenie Szkoły Podstawowej nr 5) można oglądać wystawę fotografii „Uśmiech Świata” Elżbiety Dzikowskiej – podróżniczki, autorki książek i programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej.  Wystawie towarzyszy konkurs fotograficzny na najpiękniejszy uśmiech mieszkańców Nysy!

Jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, jaką wyznajemy religię – pisał we wstępie do książki Elżbiety Dzikowskiej „Uśmiech świata” Ryszard Kapuściński.

Uśmiech to najstarszy i uniwersalny język świata, a my tego wspólnego języka poszukujemy wśród Nysian!  Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym na najpiękniejszy uśmiech mieszkańców naszego miasta! Konkurs rozpoczyna się 23 września i potrwa do dnia 5 października.

  • Należy zapoznać się z regulaminem, przesłać 3 zdjęcia na adres konkursy@migbp.nysa.pl   z dopiskiem w tytule: « Uśmiech Nysy » wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Światowym Dniu Uśmiechu – 7 października 2022 r. na profilu facebookowym biblioteki.

 

Regulamin Konkursu Uśmiech Mieszkańców Nysy

Karta Zgłoszeniowa Uśmiech Mieszkańców Nysy

Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział w konkursie